Горілка – один із найпопулярніших міцних напоїв у світі. Історія цього напою є не менш цікавою, ніж у віскі чи вина. Так само і різноманіття способів виготовлення горілки вражає. У цій статті розповімо все про такий на першу думку нескладний напій як горілка і із чим його краще вживати.
Історія появи горілки
Прототип горілки виготовив у ХІ столітті перський лікар Ар-Разі, який першим виділив етанол (етиловий спирт) шляхом перегонки. Коран забороняє мусульманам вживання будь-яких спиртних напоїв, тому араби використовували цю рідину (горілку) виключно з медичною метою, а також для приготування парфумів.
У Європі перша перегонка спиртовмісної рідини була зроблена італійським монахом-алхіміком Валентіусом. Алхіміки Провансу (Франція) пристосували винайдений арабами перегінний куб перетворення виноградного сусла на спирт.
Технологія виготовлення горілки
Спирт-ректифікат (об’ємний вміст етанолу 96,0—96,3 %), що становить основу горілки, виробляється в основному із зернової, зерново-картопляної або картопляної сировини. Регламент ЄС допускає використовувати будь-яку харчову сировину рослинного походження (зерно, картопля, буряк та інше).
Вода – другий найважливіший компонент горілки, від якості якої залежать смакові властивості горілки. До змішування із зерновим спиртом вода проходить кілька стадій очищення: відстоювання, аерацію, фільтрацію через кварцовий пісок. Вона має бути абсолютно прозорою, безбарвною, з мінімальним вмістом солей, її не кип’ятять і не дистилюють.
Технологія виробництва горілки була розроблена Технічним комітетом при Департаменті неокладних зборів у 1890-ті роки і практично незмінно дожила до теперішнього часу. Спочатку готують суміш води та спирту-ректифікату, т.з. “Сортування”. Потім сортування проходить механічну фільтрацію та фільтрацію крізь активоване вугілля. У деяких випадках, особливо для горілок класу «преміум», здійснюється ще й додаткова обробка отриманого продукту – молоком, яєчним білком, сріблом і т.п.
Найбільш популярні закуски під горілку
Риба
Як закуску під горілку можна куштувати як смажену рибу так і солону. До солоної риби особливо смакує олія і маринована цибуля. А завдяки своїй жирності, солона оселедець сприятливо впливає на шлунок, поглинаючи всі негативні відчуття від горілки.
Мариновані та консервовані овочі, асорти
Наприклад: помідори, капуста, болгарський перець, кабачки, патисони, молоді стручки квасолі, бобові та багато іншого. Кожна господиня має власний рецепт того чи іншого соління, що робить цю страву по-справжньому унікальною і неповторною. Деякі господині консервують овочі окремо, а деякі роблять овочеве асорті.
М’ясо
Влітку одна з найкращих закусок під стопку холодної прозорої горілки – це шашлик. Смажене м’ясо завжди було фаворитом на застіллях та посиденьках. А приготоване на відкритому повітрі, на вугіллі та з використанням спецій і маринаду – шашлик стає кращою закускою під горілку. Також добре поєднуватиметься із горілкою стейк, перзола, інші м’ясні страви.
Гриби
У всі часи чудовою закускою під горілку вважалися мариновані гриби: білі, опеньки, грузді, печериці, маслюки, гливи. Маринувати гриби нескладно, головне слідувати рецепту. Також добре підійдуть смажені або запечені гриби, наприклад, печериці.
Салати
Найрізноманітніші салати – найбажаніші гості на святковому столі та ще один із видів закуски під горілку.
Гарячі та холодні бутерброди
Найпростіший і найшвидший спосіб приготувати закуску – це бутерброди. Це можуть бути як класичні бутерброди із ковбасою, шинкою, сиром, так і брускети із лососем, ікрою, іншими делікатесами.
Замовити горілку і смачні закуски до неї ви можете онлайн на сайті hlibvino.com.ua.
Залишити відповідь